Jak dosáhnout úspěchu, cítit se lépe a mít více životní energie? – Rozhovor s Business Animals

Už ve 24 letech se stal dolarovým milionářem. Ve 32 letech i přesto, že byl úspěšný a měl vše, po čem toužil, začal ztrácet životní energii a došel k poznání, že život spojený pouze s hromaděním majetku ho nenaplňuje. Začal objevovat sebe sama a prošel silnou vnitřní proměnou, která přinesla jeho životu vyšší smysl. Osvojil si principy harmonického života a učí této změně spousty jiných lidí, kteří by rádi žili plnohodnotný a bohatý život.

Nejsem člověk, co by se zrovna zabýval svojí minulostí, protože s tou už nic neuděláme a nejlepší způsob, jak ovlivnit naši budoucnost, je dát veškeré naše úsilí do přítomného okamžiku. V rychlosti to ale shrnu. Každého většinou pobaví, že jsem vystudovaný dělostřelec na vojenské škole se specializací na raketomety, minomety a samohybné kanonové houfnice 🙂 Nevím popravdě, jak jsem se na tuto školu dostal a i jak ji dostudoval, ale bylo to zřejmě postavením si hlavy rodičům v mém dospívajícím věku a obdobím vzdoru.

Celý život jsem od mala věděl, že chci něco dokázat, ale nevěděl jsem co a jak na to. Naštěstí se mi ve dvaceti letech dostala do rukou kniha Roberta Kiyosakiho – Cashflow Kvadrant, díky které jsem pochopil, jak fungují životní dráhy zaměstnání a podnikání. A protože Robert v knize psal, že abych mohl v životě uspět, tak se musím jako první naučit obchodní dovednosti, rozhodl jsem se vzít život do svých rukou a nastoupil jsem do společnosti, která se zabývala přímým prodejem. Rovnýma nohama jsem skočil do toho nejsložitějšího obchodu, co může být vůbec. Tam jsem si ale obchod zamiloval a zjistil, že je to i něco, co mě baví a v čem se chci dál zdokonalovat.

Ve svých 22 letech jsem se se svými dvěma kamarády rozhodl, že založíme vlastní společnost. Z první pobočky v Hradci Králové jsme během dvou let otevřeli dalších osm poboček v České republice, čtyři na Slovensku, a aniž bychom si to uvědomili, během pár let se z nás stali dolaroví milionáři.

Kolem třiceti let jsem ale začal pociťovat, že mě způsob života spojený jen s hromaděním majetku a vzrůstající společenskou prestiží zcela nenaplňuje. I přesto, že jsme byli úspěšní, materiálně zabezpečení a užívali si na vybraných večírcích, jsem čím dál víc cítil, že mi něco v životě chybí.

Největší energie je ve smyslu

To bylo tedy tím důvodem, který vás přiměl změnit svůj život?

Ano. Podnikáme ve finančnictví, energetice, investičních i v developerských projektech a cítil jsem, že mi nějak ubývá energie. Nechci říct, že to byl syndrom vyhoření – mám rodinu, tři zdravé děti, podporující manželku a dělám práci, co mě baví, jen mi asi začínal chybět nějaký vyšší smysl toho veškerého úsilí.  A tak jsem začal přemýšlet co s tím a ne nadarmo se říká: „Když je žák připravený, učitel se objeví.“ Vzpomněl jsem si na Roberta Zagozdzona, majitele společnosti, kam jsem ve dvaceti nastoupil jako začínající obchodník, který kdysi udal mému životu počáteční směr.

Robert si vlastně prošel tím samým, ale možná ještě ve větší míře. Finančně na tom byl skvěle, procestoval svět, vlastnil několik supersportovních aut, pořídil si i vrtulník, ale také začal zjišťovat, že to není to, co ho v životě naplňuje, co mu přináší štěstí. Asi po roce a půl cestování po nejlepších světových koučích a mentorech objevil skrze různé workshopy sebe sama, svůj opravdový smysl života. Robert se snažil tento svůj nový životní styl sjednotit se svou firmou, ale bohužel to už nešlo a firma se rozpadla. Robert založil novou společnost, která se už slučovala s jeho nově nalezenými hodnotami a za tři roky se stala miliardovou. Dotáhl to daleko.

Pokračujte ve čtení tohoto článku na: http://www.businessanimals.cz/ba/clanky/jak-dosahnout-uspechu-michal-ruckel/

Znáte někoho komu tento článek pomůže? Nasdílejte mu ho!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Další články